Podsumowanie skutecznych sposobów walki z bólem pleców:

  1. Suplementacja witaminą D: Niedobór witaminy D może być przyczyną bólu w dolnej części pleców. Badania sugerują, że suplementacja witaminą D może łagodzić ból pleców.

  2. Witamina D + C + E + cynk: Badania wskazują, że połączenie suplementacji witaminą D, witaminą C, witaminą E i cynkiem może być skutecznym środkiem przeciwbólowym dla bólu pleców.

  3. Metoda McKenziego: Metoda ta opiera się na prostych ćwiczeniach fizycznych, takich jak skłony do podłogi, przyciąganie kolan do klatki piersiowej, prostowanie się na rękach i wypychanie brzucha do przodu. Metoda McKenziego może pomóc w łagodzeniu bólu pleców.

  4. Połączenie rehabilitacji metody McKenziego z suplementacją kolagenem, witaminą C, kwasem hialuronowym, manganem i miedzią: Badania sugerują, że połączenie tych substancji z rehabilitacją opartą na metodzie McKenziego może przynieść ulgę w bólu pleców i poprawić funkcjonowanie kręgosłupa lędźwiowego.

  5. Ekstrakt z diabelskiego pazura: Wodny ekstrakt tej rośliny może zmniejszać ból pleców. Ważne jest, aby ekstrakt był standaryzowany na co najmniej 50 miligramów harpagozydu.

  6. Suplementacja kwasów tłuszczowych omega-3: Spożywanie kwasów tłuszczowych omega-3 eliminuje stany zapalne i będzie mieć korzystny wpływ na ból pleców.

Warto jednak pamiętać, że skuteczność tych metod może się różnić w zależności od osoby, a konsultacja z naturopatą jest zawsze zalecana przed rozpoczęciem jakiejkolwiek terapii.

Wiadomości z filmu: https://www.youtube.com/watch?v=png9oj11AhE